Strona główna

Archiwalna strona www
 • To nasi ludzie w czynie społecznym tworzyli naszą gminę- opowiada Alojzy Kokot wieloletni Wójt Gminy

  To, co wymyślił pan prezydent Wiśniewski jest niepojęte. Nie wiem jak mieszkańcy innych gmin, ale myślę, że tak jak naszej, brali udział w tworzeniu swojej infrastruktury i swojej gminy. Zadbali o inwestycje, podatki, o to, żeby ludziom żyło się lepiej.

  A teraz nagle miasto Opole uznało, że ma za małą kasę, a na Brzeziu jest jej więcej, więc trzeba to Brzezie zabrać.

  Data publikacji:27-11-2015 15:43
 • Rozbój w biały dzień

  Zakusy Prezydenta miasta Opole, Arkadiusza Wiśniewskiego wchłonięcia kilkunastu sołectw z 6 podopolskich Gmin: Dobrzenia Wielkiego, Dąbrowy, Prószkowa, Turawy, Chrząstowic i Tarnowa Opolskiego spadły na mieszkańców naszego regionu jak grom z jasnego nieba. Ugruntowany przez ostatnie 40 lat od zmian administracyjnych i 25 lat pełnej samorządności  system samorządowo- organizacyjny struktur Państwa , przy ogromnej słabości politycznej i organizacyjnej zadłużonego na ponad 270 mln zł miasta Opola i znów bardzo zagrożonego istnieniem województwa , ma szanse zostać rozsadzonym „ od środka”, przez samych opolan, stając się jednocześnie precedensem , który może mieć opłakane skutki.

  Data publikacji:27-11-2015 15:26
 • ZEBRANIA WIEJSKIE

  Zawiadamiam, że we wszystkich sołectwach Gminy Dobrzeń Wielki zostały zwołane ZEBRANIA WIEJSKIE, których tematem przewodnim są Plany Miasta Opola dotyczące podziału Gminy Dobrzeń Wielki
   

  Data publikacji:27-11-2015 14:02
 • Drodzy Mieszkańcy!

  Bardzo cieszą nas docierające do Urzędu Gminy informacje na temat licznych inicjatyw podejmowanych przez Was w celu ratowania Gminy Dobrzeń Wielki przed jej podziałem.

  Data publikacji:25-11-2015 13:27
Dobrzeń Wielki Dobrzeń Wielki Dobrzeń Wielki Borki Brzezie Chróścice Czarnowąsy Dobrzeń Mały Kup Krzanowice Świerkle

Galeria zdjęć